Teatr AUTOMATON w najbliższy weekend ! - Luxsfera


WiadomośćTeatr AUTOMATON w najbliższy weekend !
(Kategoria: Aktualności)
Dodane przez szymon
niedziela 05 luty 2012 - 11:09:10


automatony.jpg


Nie ma już dziś miejsca na Ziemi dla Człowieka Zachodu… 
11 lutego /godz. 19:00/ oraz 
12 lutego /godz. 19:00/ 

zapraszamy na spektakl Teatru Automaton "CZERWONA PLANETA: Tygrys, Asasyn i martwa Cesarzowa".

Bilety: 10 zł. Możliwość rezerwacji: karina@teatrautomaton.pl

Scenariusz, dramaturgia, inscenizacja: Krzysztof Cicheński 
Muzyka: Marta Knaflewska 
Video: Błażej Czwojdziński, Tomasz Grabowski ]
Kostiumy: Joanna Ziemowska
Grafika: Kasia Augustyniak

Występują:
Tygrys – Jakub Szkoski
Asasyn/Cesarzowa Cixi – Maksymilian Piechanowski
Obywatele Czerwonej Planety – Błażej Czwojdziński, Paulina Gaj, Małgorzata Hajduk, Grzegorz Krzyśko, Anna Prętka, Dominik Syska.

Nie ma już dziś miejsca na Ziemi dla Człowieka Zachodu… Nie ma już dziś miejsca na Ziemi dla Człowieka Zachodu… Stał się bezproduktywnym dekadentem, zadłużonym na miliony yuanów, których zwrotu chińskie banki przestały się już spodziewać. Dlatego rząd Kapitalistycznej Chińskiej Federacji Ludowej, jedynego mocarstwa, któremu udało się dotrzeć na Marsa i zbudować niezbędną do kolonizacji infrastrukturę, postanowił osadzić Człowieka Zachodu w specjalnie skonstruowanych na tej odległej planecie, eksperymentalnych więzieniach i szpitalach psychiatrycznych. 
Czym zajmują się zesłani, pilnowani na każdym kroku przez chińskie służby kolonialne? Poniżeni przez nierozpoznanego wroga – który podbił ich świat przy pomocy aparatów fotograficznych, który splądrował ich muzea, nie ruszając eksponatów z miejsca, który opróżnił ich sklepy z produktów w wyniku czystej, nabytej w XXI wieku, konsumenckiej potrzeby przyjemności, który przebrał się w ich ubrania – wciąż zachowali dumę, by stawić czoła najistotniejszym wyzwaniom metafizycznym. Piszą neomodernistyczne wiersze, planują rewolucje, zakładają sekty religijne, badają ruchy ciał niebieskich, odczytują ludzki genom. Złorzeczą Bogom, oddają się Rozpuście, piszą nową Historię, oswajają Chaos, niszczą Porządek. 

Najnowszy spektakl, przygotowany na zaproszenie 15 Festiwalu Teatralnego Maski, to futurystyczna opowieść o białym Tygrysie, który na Marsie przewodzi gnostycko-politycznym ruchem wyzwolenia (spod jarzma chińskich oprawców i boskich przykazań) oraz o ostatniej chińskiej cesarzowej Cixi, która pragnie obalić zdominowany kulturą zachodu rząd Kapitalistycznej Chińskiej Federacji Ludowej, zniszczyć nową klasę średnią i przywrócić stary, tradycyjny porządek i władzę dynastii. W spektaklu pojawia się wiele innych postaci, duchów dzisiejszej cywilizacji, wśród nich Allen Ginsberg, który ogłosi swój najnowszy, pisany z zaświatów poemat: „Chichot”. Są także naukowcy, wyrzuceni z Ziemi za podważanie odwiecznych praw boskich, celebryci, filozofowie, wszyscy ci zbrodniarze, których współczynnik wypłacalności spadł poniżej określonych przez chińskie banki limitów.

W spektaklu nie występują Chińczycy. 


Inspicjent: Marta Krawczyk 
Produkcja: Karina Wrembel
Współpraca: Łukasz Jata, Julia Frąckowska, Julia Kosek, Agnieszka Buława

Produkcja: Teatr Automaton / XV Festiwal Maski / Fundacja Nuova / Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych 
Partnerzy i sponsorzy: O.T. Maski / Katedra Dramatu, Teatru i Widowisk UAM / Stowarzyszenie Teatr Biuro Podróży / Stowarzyszenie Wiedza, Kultura, Pomoc / MJP Drukarnia / Fundacja LuxSfera.
Źródło: Luxsfera
( http://luxsfera.org.pl/2012/news.php?extend.9 )