Dwa nowe projekty ruszają już w sierpniu! - Luxsfera


WiadomośćDwa nowe projekty ruszają już w sierpniu!
(Kategoria: Aktualności)
Dodane przez szymon
sobota 14 lipiec 2012 - 12:04:43


Już w sierpniu ruszają dwa nowe projekty, które organizuje Fundacja LuxSfera. Są to projekty zainspirowane Festiwalem Ethno Port (www.ethnoport.pl) i powstały przy współpracy z CK Zamek (www.zamek.poznan.pl). Oba projekty są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (www.umww.pl).

Ethno Regio - do tej pory wszystkie wydarzenia Festiwalu Ethno Port odbywały się w Poznaniu. Organizatorzy dbali o promocję w województwie, podczas ostatniej edycji gościli prowadzoną przez Panią Zofię Dragan Kapelę Manugi z Bukówca Górnego, niemniej impreza odbywająca się w stolicy regionu nie wykorzystywała swojego potencjału w mniejszych ośrodkach Wielkopolski. Projekt Ethno Regio ma za zadanie zmienić ten stan rzeczy. Nasza fundacja proponuje zorganizowanie dodatkowego wydarzenia w ciągu trzech dni bezpośrednio poprzedzających poznański Festiwal, w dniach od 6 do 8 sierpnia. W Międzychodzie planujemy zorganizowanie warsztatów prowadzonych przez muzyków z Izraela. Zaproszeni artyści uczyć będą podstaw tradycji muzycznych, z których się wywodzą. Zajęcia rytmiczne, wokalne, taneczne i instrumentalne przeznaczone będą dla młodzieży i dla starszej publiczności poszukującej form aktywnego uczestnictwa w kulturze. Udział w nich poza najistotniejszą wartością poznawczą gwarantować będzie również otrzymanie karnetu upoważniającego do korzystania z pełnej oferty Festiwalu, a także możliwość bezpłatnego transportu, w obie strony w czasie trwania Ethno Portu. Projekt zakłada również zainteresowanie pozostałych mieszkańców Wielkopolski odbywającym się w jej stolicy Festiwalem Ethno Port.
Po zakończeniu warsztatów zaplanowany jest występ artystów wraz z osobami uczestniczącymi w zajęciach podczas Festiwalu Ethno Port.

Balkan Port - jest projektem, które stawia sobie za cel wykorzystanie potencjału organizowanego od czterech lat Festiwalu Ethno Port Poznań. W ramach współpracy międzysektorowej pomiędzy organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury pragniemy zrealizować wyodrębnioną część Festiwalu proponując spotkanie z kulturą Bałkanów - najbardziej różnorodnego etnicznie i wyznaniowo regionu Europy. Środkami jakimi planujemy przeprowadzić realizację zadania będą koncerty, pokazy filmowe, wykłady i spotkania przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W części koncertowej zależy nam na zestawieniu zespołów: wykonującego muzykę tradycyjną, jak i posługującego się nowoczesnym sprzętem i brzmieniami, ale czerpiącego z oryginalnych brzmień bałkańskich. 
Balkan Port odbędzie się 11 sierpnia 2012r. na terenie Festiwalu Ethno Port.

Więcej szczegółów dotyczących obydwu projektów już wkrótce na naszej stronie w zakładce PROJEKTYŹródło: Luxsfera
( http://luxsfera.org.pl/2012/news.php?extend.11 )