Aktualności - Luxsfera
Ethno Regio startuje!
Wersja do druku

W ramach projektu Ethno Regio zapraszamy na nieodpłatne warsztaty tańców ludowych z Jackiem Hałasem (4-5 czerwca, WOK, Września) oraz na warsztaty śpiewu flamenco z Jesusem Sallabera Molina i Katarzyną Enemuo (9-10 czerwca, MDK w Koninie).
.
Szczegóły dotyczące warsztatów:
.
ethno_regio_-_wrzenia_-_www.jpg ethno_regio_-_konin_-_www.jpg
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Rok 2014 - działamy!
Wersja do druku

kolberg.jpg
Rok 2014 został ogłoszony Rokiem Kolberga. Jest to zwrócenie uwagi nie tylko na tego wielkiego antropologa, ale również na twórczość ludową, jej różnorodność i wyjątkowy charakter. Dziś możemy zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania tą twórczością, głównie wśród młodych z dużych miast. Jest coś niezwykłego w poszukiwaniu swoich korzeni, odkrywania na nowo czasów minionych i "wiejskość" przestaje być obciachem, a staje się czymś bardzo wartościowym. 

Fundacja LuxSfera w tym roku postanowiła współpracować z grupą opowiadaczy "Karawana Opowieści" i wspierać ich działania związane z przypominaniem o sztuce mówienia, wykonywania pieśni, a także organizowania spotkań zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Więcej informacji o tej grupie znajdziecie na  www.karawanaopowiesci.pl

Będziemy również realizowali muzyczny projekt w Wielkopolsce - ETHNO REGIO. Działania te skupione są na edukacji kulturalnej młodzieży, zaprezentowanie im muzyki, a także tańców polskich przez wybitnych artystów. Projekt ten współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Nie zabraknie także działań w Sierakowie! Jak co roku zorganizujemy tam Wiosnę Klasyków, a także Sierakowską Jesień Filmową.
Zapraszamy do śledzenia naszych działań także na facebooku Fundacji LuxSfera 

Do zobaczenia!
 
NOC 1001 BAŚNI
Wersja do druku

Zapraszamy Was na jedno z niewielu takich wydarzeń w Polsce. Już 23 XI 2013r., w Poznaniu odbędzie się wieczór, podczas którego usłyszycie wiele pięknych baśni, opowieści i możecie magicznie spędzić czas w przyjaznej atmsoferze. Zapraszamy nie tylko do słuchania, ale i do opowiadania! Jeśli znasz jakąś baśń, którą chcesz podzielić się z innymi, to jest właśnie okazja dla Ciebie!
Dochód z NOCY 1001 BAŚNI przeznaczony będzie na świetlicę dla dzieci - KRAINA MARZEŃ.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej grupy Baśnie Właśnie,
w zakładce NOC 1001 BAŚNI

noc_1001_bani_www.jpg


Idź do strony  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10