Aktualności - Luxsfera
The September Concert
Wersja do druku

tsc_poland_logo.jpg
The September Concert jest festiwalem manifestującym, poprzez sztukę,
pokój i humanitaryzm. Po raz pierwszy odbył się w Nowym Jorku w 2002 roku jako skromne,jedynie lokalne wydarzenie. Stopniowo jego ranga wzrastała, aż rozwinął się do projektu ozasięgu globalnym. Zawsze najważniejszą jego misją było i pozostanie propagowaniepokoju na całym świecie.
Dzięki fundacji LuxSfera już po raz czwarty Poznań, jako jedyne miasto Polski, dołącza do międzynarodowych obchodów festiwalu The September Concert. Okazał się on sukcesem zarówno ze względu na rozbudowany program, jak izainteresowanie mediów oraz mieszkańców Poznania.W programie pojawiały się koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, spektakleteatralne oraz baletowe. Artyści gościli w najpiększniejszych i ważnych dla kulturypoznańskiej miejscach, jak choćby Waga Miejska, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich,Biblioteka Raczyńskich, Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, Sanktuarium św.Józefa, Szkoła Baletowa, Kluboksięgarnia Głośna, Klubokawiarnia Meskalina, czyWielkopolskie Centrum Onkologii. Od samego początku poziom artystyczny i energiaorganizatorów wzbudzały podziw twórców festiwalu w Nowym Jorku.
Razem wypełniajmy niebo muzyką i nadzieją
Ethno Regio startuje!
Wersja do druku

W ramach projektu Ethno Regio zapraszamy na nieodpłatne warsztaty tańców ludowych z Jackiem Hałasem (4-5 czerwca, WOK, Września) oraz na warsztaty śpiewu flamenco z Jesusem Sallabera Molina i Katarzyną Enemuo (9-10 czerwca, MDK w Koninie).
.
Szczegóły dotyczące warsztatów:
.
ethno_regio_-_wrzenia_-_www.jpg ethno_regio_-_konin_-_www.jpg
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Rok 2014 - działamy!
Wersja do druku

kolberg.jpg
Rok 2014 został ogłoszony Rokiem Kolberga. Jest to zwrócenie uwagi nie tylko na tego wielkiego antropologa, ale również na twórczość ludową, jej różnorodność i wyjątkowy charakter. Dziś możemy zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania tą twórczością, głównie wśród młodych z dużych miast. Jest coś niezwykłego w poszukiwaniu swoich korzeni, odkrywania na nowo czasów minionych i "wiejskość" przestaje być obciachem, a staje się czymś bardzo wartościowym. 

Fundacja LuxSfera w tym roku postanowiła współpracować z grupą opowiadaczy "Karawana Opowieści" i wspierać ich działania związane z przypominaniem o sztuce mówienia, wykonywania pieśni, a także organizowania spotkań zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Więcej informacji o tej grupie znajdziecie na  www.karawanaopowiesci.pl

Będziemy również realizowali muzyczny projekt w Wielkopolsce - ETHNO REGIO. Działania te skupione są na edukacji kulturalnej młodzieży, zaprezentowanie im muzyki, a także tańców polskich przez wybitnych artystów. Projekt ten współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Nie zabraknie także działań w Sierakowie! Jak co roku zorganizujemy tam Wiosnę Klasyków, a także Sierakowską Jesień Filmową.
Zapraszamy do śledzenia naszych działań także na facebooku Fundacji LuxSfera 

Do zobaczenia!
 
Idź do strony  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10