Aktualności - Luxsfera
Rok 2014 - działamy!
Wersja do druku

kolberg.jpg
Rok 2014 został ogłoszony Rokiem Kolberga. Jest to zwrócenie uwagi nie tylko na tego wielkiego antropologa, ale również na twórczość ludową, jej różnorodność i wyjątkowy charakter. Dziś możemy zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania tą twórczością, głównie wśród młodych z dużych miast. Jest coś niezwykłego w poszukiwaniu swoich korzeni, odkrywania na nowo czasów minionych i "wiejskość" przestaje być obciachem, a staje się czymś bardzo wartościowym. 

Fundacja LuxSfera w tym roku postanowiła współpracować z grupą opowiadaczy "Karawana Opowieści" i wspierać ich działania związane z przypominaniem o sztuce mówienia, wykonywania pieśni, a także organizowania spotkań zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Więcej informacji o tej grupie znajdziecie na  www.karawanaopowiesci.pl

Będziemy również realizowali muzyczny projekt w Wielkopolsce - ETHNO REGIO. Działania te skupione są na edukacji kulturalnej młodzieży, zaprezentowanie im muzyki, a także tańców polskich przez wybitnych artystów. Projekt ten współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Nie zabraknie także działań w Sierakowie! Jak co roku zorganizujemy tam Wiosnę Klasyków, a także Sierakowską Jesień Filmową.
Zapraszamy do śledzenia naszych działań także na facebooku Fundacji LuxSfera 

Do zobaczenia!
 
NOC 1001 BAŚNI
Wersja do druku

Zapraszamy Was na jedno z niewielu takich wydarzeń w Polsce. Już 23 XI 2013r., w Poznaniu odbędzie się wieczór, podczas którego usłyszycie wiele pięknych baśni, opowieści i możecie magicznie spędzić czas w przyjaznej atmsoferze. Zapraszamy nie tylko do słuchania, ale i do opowiadania! Jeśli znasz jakąś baśń, którą chcesz podzielić się z innymi, to jest właśnie okazja dla Ciebie!
Dochód z NOCY 1001 BAŚNI przeznaczony będzie na świetlicę dla dzieci - KRAINA MARZEŃ.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej grupy Baśnie Właśnie,
w zakładce NOC 1001 BAŚNI

noc_1001_bani_www.jpg


ETHNO REGIO coraz bliżej!
Wersja do druku

Projekt Ethno Regio to propozycja spotkania z muzyką etniczną z różnych stron świata, to poznawanie innych kultur, a także warsztaty muzyczne, prowadzone przez wybitnych artystów i znawców world music. W tym roku projekt ten będziemy realizować od 3 – 5 czerwca, w dwóch miejscowościach: w Międzychodzie i we Wrześni.
.
fb.jpg

Zapraszamy do udziału w warsztatach!

W Międzychodzie:  warsztaty muzyczne, które poprowadzą: Maciej Rychły,
Jean – Luc Thomas i Yvon Rio


We Wrześni:  warsztaty muzyczne, wokalne i taneczne które poprowadzą:
Janusz Prusinowski, Piotr Zgorzelski 

KAŻDEGO UCZESTNIKA WARSZTATÓW ZAPRASZAMY NA:
-  zorganizowany wyjazd na Festiwal Ethno Port do Poznania w dniach 7-9 czerwca 2013r.. Uczestnikom zapewniamy przejazd każdego dnia z Międzychodu do Poznania i transport powrotny po koncertach do Międzychodu.
- udział we wszystkich wydarzeniach podczas Festiwalu Ethno Port w Poznaniu w dniach 7- 9 czerwca 2013r.. Uczestnicy projektu Ethno Regio otrzymują karnet wstępu.
.
.
Więcej informacji znajdziesz    TUTAJ  
Idź do strony  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10