Aktualności - Luxsfera
XX lecie Sierakowskiej Wiosny Klasyków!
Wersja do druku

Sierakowska Wiosna Klasyków świętuje 20. urodziny!

Festiwal powstał w 1998 roku dzięki jej pomysłodawcy i wieloletniemu organizatorowi -Andrzejowi Zimmerowi. Głównym zamysłem corocznych wiosennych koncertów było umożliwienie mieszkańcom Sierakowa i jego okolic obcowania z muzyką klasyczną. 

XX edycja Festiwalu pt. „Powrót do przyszłości” odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku. Wspólnie z uczestnikami – dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – będziemy wspominać, ale i patrzeć w przyszłość. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursach oraz praktycznych warsztatach: plastycznych, teatralnych i muzycznych.  Młodzież natomiast będzie miała szansę podjąć dyskusję z reżyserem filmów i seriali, Dominikiem Matwiejczykiem, którego film „Krótka histeria czasu” poprzedzi spotkanie. Z redaktorką Ewą Cieślik z kolei zajmą się tematem dziennikarstwa. Na sobotę zaplanowane zostały warsztaty artystyczne w Lutomiu oraz wyjątkowy wieczorny spektakl poznańskiego asz.teatru. Na niedzielne południe zaprosimy do uczestniczenia w spotkaniu z baśniami, które opowie bajarz Szymon Góralczyk. To spotkanie poprzedzone będzie mini-koncertem Bartosza Burzyńskiego na ukulele. Wydarzeniem głównym Sierakowskiej Wiosny Klasyków tradycyjnie już stanie się koncert galowy w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Zamku Opalińskich. W tym roku, z racji 20. urodzin przybierze on formę benefisu, na którym nie zabraknie tych, którzy tworzyli Sierakowską Wiosnę Klasyków.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Międzychodzie, Gminy Sieraków oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Sierakowskiej. Sponsorem głównym jest firma YPERO S. A. - generalny wykonawca hal magazynowych i przemysłowych. 
Partnerem tegorocznej edycji festiwalu jest Fundacja PZU. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. 
Zapisy na warsztaty: ew.zimmer@luxsfera.org.pl
Więcej szczegółowych informacji na stronie:https://www.facebook.com/Sierakowska-Wiosna-Klasyków-125591990845745/
plakat_gotowy__tylko_napis_may.jpg
THE SEPTEMBER CONCERT
Wersja do druku

Zapraszamy na siódmą edycję Festiwalu THE SEPTEMBER CONCERT!
Program poznańskich edycji z roku na rokjest coraz bogatszy. Organizowane są koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej, spektakleteatralne oraz baletowe, projekcje filmowe, warsztaty dla dzieci, spotkania z baśniami i wystawy. Artyści goszczą w najpiękniejszych i ważnych dla kultury poznańskiej miejscach, jak choćby Waga Miejska, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Biblioteka Raczyńskich, Salon MuzycznyFeliksa Nowowiejskiego i inne. 
Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu są bezpłatne, szczegółowy program przedstawiamy poniżej:
plakat_festiwalu_rgb_2.jpg
Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Miasta Poznania i odbywa się pod honorowympatronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, BibliotekiKórnickiej PAN oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych.
Sierakowska Wiosna już tuż tuż!
Wersja do druku

W dniach 28-30 kwietnia 2017 roku w Sierakowie odbędzie się XIX edycja Sierakowskiej WiosnyKlasyków 
„I love Sirekaów”, której sponsorem głównym jest firma YPERO S.A..Wspólnie z uczestnikami – dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – przyjrzymy się bliżej miłości, czyliuczuciu, które towarzyszy nam od dziecięcych lat, 
a później często definiuje całe nasze dorosłeżycie. Najmłodsi będą mogli wziąć udział konkursach oraz praktycznych warsztatach:plastycznych, rytmicznych i muzycznych. Młodzież będzie miała szansę podjąć dyskusję zreżyserem filmów i seriali, Dominikiem Matwiejczykiem, którego film - „Krótka histeria czasu” –poprzedzi spotkanie. 
Na sobotę zaplanowany został festyn rodzinny „Z miłości do starych gier izabaw” w Chojnie, a na niedzielny wieczór wystawa prac Danuty „Sagi” Tomaszewskiej.Wydarzeniem głównym Sierakowskiej Wiosny Klasyków tradycyjnie już stanie się koncert galowyi spektakl taneczny w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Zamku Opalińskich.
plakat_ksiezyc_z_logotypami_koniec.jpg
sponsorem Sierakowskiej Wiosny Klasyków jest:
ypero_logo.jpg
Idź do strony  1 [2] 3 ... 9 10 11