Aktualności - Luxsfera
Dwa nowe projekty ruszają już w sierpniu!
Wersja do druku

Już w sierpniu ruszają dwa nowe projekty, które organizuje Fundacja LuxSfera. Są to projekty zainspirowane Festiwalem Ethno Port (www.ethnoport.pl) i powstały przy współpracy z CK Zamek (www.zamek.poznan.pl). Oba projekty są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (www.umww.pl).

Ethno Regio - do tej pory wszystkie wydarzenia Festiwalu Ethno Port odbywały się w Poznaniu. Organizatorzy dbali o promocję w województwie, podczas ostatniej edycji gościli prowadzoną przez Panią Zofię Dragan Kapelę Manugi z Bukówca Górnego, niemniej impreza odbywająca się w stolicy regionu nie wykorzystywała swojego potencjału w mniejszych ośrodkach Wielkopolski. Projekt Ethno Regio ma za zadanie zmienić ten stan rzeczy. Nasza fundacja proponuje zorganizowanie dodatkowego wydarzenia w ciągu trzech dni bezpośrednio poprzedzających poznański Festiwal, w dniach od 6 do 8 sierpnia. W Międzychodzie planujemy zorganizowanie warsztatów prowadzonych przez muzyków z Izraela. Zaproszeni artyści uczyć będą podstaw tradycji muzycznych, z których się wywodzą. Zajęcia rytmiczne, wokalne, taneczne i instrumentalne przeznaczone będą dla młodzieży i dla starszej publiczności poszukującej form aktywnego uczestnictwa w kulturze. Udział w nich poza najistotniejszą wartością poznawczą gwarantować będzie również otrzymanie karnetu upoważniającego do korzystania z pełnej oferty Festiwalu, a także możliwość bezpłatnego transportu, w obie strony w czasie trwania Ethno Portu. Projekt zakłada również zainteresowanie pozostałych mieszkańców Wielkopolski odbywającym się w jej stolicy Festiwalem Ethno Port.
Po zakończeniu warsztatów zaplanowany jest występ artystów wraz z osobami uczestniczącymi w zajęciach podczas Festiwalu Ethno Port.

Balkan Port - jest projektem, które stawia sobie za cel wykorzystanie potencjału organizowanego od czterech lat Festiwalu Ethno Port Poznań. W ramach współpracy międzysektorowej pomiędzy organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury pragniemy zrealizować wyodrębnioną część Festiwalu proponując spotkanie z kulturą Bałkanów - najbardziej różnorodnego etnicznie i wyznaniowo regionu Europy. Środkami jakimi planujemy przeprowadzić realizację zadania będą koncerty, pokazy filmowe, wykłady i spotkania przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W części koncertowej zależy nam na zestawieniu zespołów: wykonującego muzykę tradycyjną, jak i posługującego się nowoczesnym sprzętem i brzmieniami, ale czerpiącego z oryginalnych brzmień bałkańskich. 
Balkan Port odbędzie się 11 sierpnia 2012r. na terenie Festiwalu Ethno Port.

Więcej szczegółów dotyczących obydwu projektów już wkrótce na naszej stronie w zakładce PROJEKTY
Teatr AUTOMATON w najbliższy weekend !
Wersja do druku

automatony.jpg


Nie ma już dziś miejsca na Ziemi dla Człowieka Zachodu… 
11 lutego /godz. 19:00/ oraz 
12 lutego /godz. 19:00/ 

zapraszamy na spektakl Teatru Automaton "CZERWONA PLANETA: Tygrys, Asasyn i martwa Cesarzowa".

Bilety: 10 zł. Możliwość rezerwacji: karina@teatrautomaton.pl

Scenariusz, dramaturgia, inscenizacja: Krzysztof Cicheński 
Muzyka: Marta Knaflewska 
Video: Błażej Czwojdziński, Tomasz Grabowski ]
Kostiumy: Joanna Ziemowska
Grafika: Kasia Augustyniak

Występują:
Tygrys – Jakub Szkoski
Asasyn/Cesarzowa Cixi – Maksymilian Piechanowski
Obywatele Czerwonej Planety – Błażej Czwojdziński, Paulina Gaj, Małgorzata Hajduk, Grzegorz Krzyśko, Anna Prętka, Dominik Syska.

Nie ma już dziś miejsca na Ziemi dla Człowieka Zachodu… 
kończymy przygotowania do Festiwalu NORDISK
Wersja do druku

Śniegu jak nie było, tak nie ma.... 
Ale niezależnie od pogody, już od 13 lutego powieje w Poznaniu mroźnym powietrzem za sprawą przygotowywanego Festiwalu Kultury Skandynawskiej NORDISK. Jego II edycja już prawie gotowa. Szczegółowy program ukaże się do końca stycznia na stronie:


logo_nordisk_www.jpg

Zapraszamy do udziału w Festiwalu. Spotkania, filmy, koncerty, nauki języków skandynawskich, warsztaty dla dzieci i wiele więcej!

już dzisiaj polecamy Wam koncerty islandzkich artystów:Organizatorzy
Idź do strony  1 2 3 ... 9 [10] 11