Aktualności - Luxsfera
Spotkanie z baśniami afrykańskimi w Głośnej! (Poznań)
Wersja do druku

Daleko, daleko, za siedmioma górami, za kilkoma morzami, za niejedną pustynią.....jest kraina, w której magia jest wszechobecna, a przyroda piękna. Kraina ta jak piękna być potrafi, może być również niebezpieczna. Baśnie z tej części świata zawierają historie prawdziwe, prawdy i mądrości tamtejszych ludzi, a czasem rozświetlają ponure chwile budząc uśmiech na twarzy.

Właśnie na takie baśnie chcieliśmy Was zaprosić. Na baśnie z Afryki.

6 listopada, godz. 19.00
Kluboksięgarnia GŁOŚNA (ul. Św. Marcin / Poznań) 

będzie to drugie spotkanie z baśniami w Głośnej, niektórzy upierają się że trzecie ;)
po spotkaniu zachęcamy do pozostania i wspólnej dyskusji! Bardzo nam zależy na tym, aby się dowiedzieć co Wam się podobało, co nie, co Was zadziwiło, czy na podstawie baśni możemy powiedzieć coś o ludziach mieszkających w danym kraju...?

Oprócz ciekawych historii zapewniamy również oprawę muzyczną i gastronomiczną.
Dołącz do wydarzenia na facebooku --->  TUTAJ

wstęp "co łaska"a jak nie łaska, to też wstęp :)
harmonogram spotkań z baśniami w Głośnej:
6 listopada - baśnie afrykańskie
4 grudnia - baśnie polskie
8 styczeń - baśnie skandynawskie
Wersja do druku

Ethno Regio w Międzychodzie zakończone!
Balkan Port udało nam się zrealizować podczas Festiwalu Ethno Port (9-11.08.2012). 
Dzięki za wspólne warsztaty z Amitem Carmelim, za ceremonię. Zajęcia z Dragane Dautovskim tak się spodobały, że wydłużyliśmy je o jeden dzień, mieliśmy okazję zobaczyć i usyszeć o historii i rodowodzie tradycyjnych insrumentów macedońskich. Mocny i dobrze zrobiony film "Przed deszczem" na długo pozostanie w naszej pamięci.
Mamy też nadzieję, że dobrze bawiliście się przy zespołach:  Dikanda, Na Visoko, Balkan Beat Box :)
Tyle się działo!
Za pomoc i za udział bardzo dziękujemy! Szczególne podziękowania chcieliśmy złożyć CK Zamek, bez których nie udało by się nam zrealizować tych projektów.
A tym czasem do zobaczenia 25 sierpnia na urodzinach TIMA BURTONA  - "Mroczne cienie" w kinie Muza i afterparty w Głośnej!
startujemy o 18.00
Dwa nowe projekty ruszają już w sierpniu!
Wersja do druku

Już w sierpniu ruszają dwa nowe projekty, które organizuje Fundacja LuxSfera. Są to projekty zainspirowane Festiwalem Ethno Port (www.ethnoport.pl) i powstały przy współpracy z CK Zamek (www.zamek.poznan.pl). Oba projekty są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (www.umww.pl).

Ethno Regio - do tej pory wszystkie wydarzenia Festiwalu Ethno Port odbywały się w Poznaniu. Organizatorzy dbali o promocję w województwie, podczas ostatniej edycji gościli prowadzoną przez Panią Zofię Dragan Kapelę Manugi z Bukówca Górnego, niemniej impreza odbywająca się w stolicy regionu nie wykorzystywała swojego potencjału w mniejszych ośrodkach Wielkopolski. Projekt Ethno Regio ma za zadanie zmienić ten stan rzeczy. Nasza fundacja proponuje zorganizowanie dodatkowego wydarzenia w ciągu trzech dni bezpośrednio poprzedzających poznański Festiwal, w dniach od 6 do 8 sierpnia. W Międzychodzie planujemy zorganizowanie warsztatów prowadzonych przez muzyków z Izraela. Zaproszeni artyści uczyć będą podstaw tradycji muzycznych, z których się wywodzą. Zajęcia rytmiczne, wokalne, taneczne i instrumentalne przeznaczone będą dla młodzieży i dla starszej publiczności poszukującej form aktywnego uczestnictwa w kulturze. Udział w nich poza najistotniejszą wartością poznawczą gwarantować będzie również otrzymanie karnetu upoważniającego do korzystania z pełnej oferty Festiwalu, a także możliwość bezpłatnego transportu, w obie strony w czasie trwania Ethno Portu. Projekt zakłada również zainteresowanie pozostałych mieszkańców Wielkopolski odbywającym się w jej stolicy Festiwalem Ethno Port.
Po zakończeniu warsztatów zaplanowany jest występ artystów wraz z osobami uczestniczącymi w zajęciach podczas Festiwalu Ethno Port.

Balkan Port - jest projektem, które stawia sobie za cel wykorzystanie potencjału organizowanego od czterech lat Festiwalu Ethno Port Poznań. W ramach współpracy międzysektorowej pomiędzy organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury pragniemy zrealizować wyodrębnioną część Festiwalu proponując spotkanie z kulturą Bałkanów - najbardziej różnorodnego etnicznie i wyznaniowo regionu Europy. Środkami jakimi planujemy przeprowadzić realizację zadania będą koncerty, pokazy filmowe, wykłady i spotkania przeznaczone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W części koncertowej zależy nam na zestawieniu zespołów: wykonującego muzykę tradycyjną, jak i posługującego się nowoczesnym sprzętem i brzmieniami, ale czerpiącego z oryginalnych brzmień bałkańskich. 
Balkan Port odbędzie się 11 sierpnia 2012r. na terenie Festiwalu Ethno Port.

Więcej szczegółów dotyczących obydwu projektów już wkrótce na naszej stronie w zakładce PROJEKTY
Idź do strony  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10