Aktualności - Luxsfera
Spotkanie z baśniami polskimi w Głośnej
Wersja do druku

Baśnie polskie, legendy i podania towarzyszą nam od dzieciństwa. Są dla nas o tyle bliższe, że często dotyczą miejsc, czy przedmiotów które mieliśmy okazję widzieć na własne oczy, a przynajmniej o nich słyszeć. Zazwyczaj jednak znamy tylko kilka baśni jak ta o bazyliszku, czy smoku wawelskim albo którąś z baśni dotyczącą naszego regionu.... A pozostałe? Jest ich bardzo wiele i aż szkoda ich nie znać!

polskie_ww.jpg
Zapisz się do wydarzenia na facebooku ---->   SPOTKANIE Z BAŚNIAMI POLSKIMI
Przekonaj się, jak mogło to wyglądać i przyjdź na spotkanie z baśniami polskimi :)
Dowiedz się, skąd wziął się bursztyn, dlaczego górale są takimi twardymi ludźmi, co zrobił pewien król w poznańskiej katedrze,a także jaką siłę ma "licho" kiedy nie śpi....

Zapraszamy! Baśnie przy muzyce i poczęstunku "w klimacie".
Wstęp: 5 zł 

(((( jeżeli ktoś jest chętny aby opowiedzieć jakąś historię czy baśń podczas tego wieczoru - uprzejmie prosimy o kontakt na mail s.goralczyk@luxsfera.org.pl ))))
Spotkanie z baśniami afrykańskimi w Głośnej! (Poznań)
Wersja do druku

Daleko, daleko, za siedmioma górami, za kilkoma morzami, za niejedną pustynią.....jest kraina, w której magia jest wszechobecna, a przyroda piękna. Kraina ta jak piękna być potrafi, może być również niebezpieczna. Baśnie z tej części świata zawierają historie prawdziwe, prawdy i mądrości tamtejszych ludzi, a czasem rozświetlają ponure chwile budząc uśmiech na twarzy.

Właśnie na takie baśnie chcieliśmy Was zaprosić. Na baśnie z Afryki.

6 listopada, godz. 19.00
Kluboksięgarnia GŁOŚNA (ul. Św. Marcin / Poznań) 

będzie to drugie spotkanie z baśniami w Głośnej, niektórzy upierają się że trzecie ;)
po spotkaniu zachęcamy do pozostania i wspólnej dyskusji! Bardzo nam zależy na tym, aby się dowiedzieć co Wam się podobało, co nie, co Was zadziwiło, czy na podstawie baśni możemy powiedzieć coś o ludziach mieszkających w danym kraju...?

Oprócz ciekawych historii zapewniamy również oprawę muzyczną i gastronomiczną.
Dołącz do wydarzenia na facebooku --->  TUTAJ

wstęp "co łaska"a jak nie łaska, to też wstęp :)
harmonogram spotkań z baśniami w Głośnej:
6 listopada - baśnie afrykańskie
4 grudnia - baśnie polskie
8 styczeń - baśnie skandynawskie
Wersja do druku

Ethno Regio w Międzychodzie zakończone!
Balkan Port udało nam się zrealizować podczas Festiwalu Ethno Port (9-11.08.2012). 
Dzięki za wspólne warsztaty z Amitem Carmelim, za ceremonię. Zajęcia z Dragane Dautovskim tak się spodobały, że wydłużyliśmy je o jeden dzień, mieliśmy okazję zobaczyć i usyszeć o historii i rodowodzie tradycyjnych insrumentów macedońskich. Mocny i dobrze zrobiony film "Przed deszczem" na długo pozostanie w naszej pamięci.
Mamy też nadzieję, że dobrze bawiliście się przy zespołach:  Dikanda, Na Visoko, Balkan Beat Box :)
Tyle się działo!
Za pomoc i za udział bardzo dziękujemy! Szczególne podziękowania chcieliśmy złożyć CK Zamek, bez których nie udało by się nam zrealizować tych projektów.
A tym czasem do zobaczenia 25 sierpnia na urodzinach TIMA BURTONA  - "Mroczne cienie" w kinie Muza i afterparty w Głośnej!
startujemy o 18.00
Idź do strony  1 2 3 ... 8 [9] 10 11