Aktualności - Luxsfera
Festiwal Młodych Twórców ARTenalia już za trzy tygodnie!
Wersja do druku

Od 8 do 12 maja zapraszamy do Poznania na organizowany przez nas Festiwal Młodych Twórców ARTenalia!
artenali.jpg
W 2013 roku odbędzie się już 6. edycja Festiwalu ARTenalia. Przez poprzednie edycje nasza działalność oscylowała wokół szeroko pojętej sztuki i wszelkiego rodzaju aktywności artystycznej. Nie inaczej będzie i tym razem. ARTenalia to Festiwal, którego celem jest prezentacja oraz promocja sztuki młodej i ambitnej. Wśród artystów prezentujących swoje dokonania znajdują się studenci, którzy dopiero przecierają swoje artystyczne szlaki, jak i twórcy mający na swoim koncie sporo sukcesów.
Tegorocznym hasłem Festiwalu są  METAMORFOZY. Festiwalowe wydarzenia oscylować będą wokół przemian, jakim poddawani jesteśmy na przełomie lat, ale także dni i godzin. Hasło nasuwa nam mnóstwo skojarzeń: przekształcenie się jednej formy w inną; zmiana wyglądu, kształtu, usposobienia. Transformacja społeczeństwa. Internet, i zmiany w komunikacji społecznej, jakie ze sobą przynosi. Wielość możliwych skojarzeń dowodzi tego, że przeobrażenia dzieją się tu i teraz.  Łacińskie „metamorphosis” pochodzi od gr. „metá” - prze-, oraz  „morphe” -  kształt. Festiwal będzie chciał te kształty uchwycić i pokazać.
Noc 1001 baśni
Wersja do druku

plakat1001.jpg
POSZUKUJEMY BAJAREK I BAJARZY :) 

Każdy może podczas tego wydarzenia opowiedzieć jedną baśń (limit czasowy: do 15 minut), zapraszamy Was do wspólnego opowiadania! Jeśli chcesz podzielić się z innymi swoją ulubioną baśnią albo taką, która jest Ci szczególnie bliska - zgłoś się do nas!

napisz do nas na s.goralczyk@luxsfera.org.pl, w tytule maila wpisz "NOC 1001 BAŚNI - zgłoszenie". Prosimy o podanie imienia, nazwiska, telefonu kontaktowego, a także tytułu opowiadanej baśni. 


Wszystko odbędzie się w Ośrodku Teatralnym MASKI w Poznaniu,  Al. Niepodległości 26 (DS Hanka). 

Będą miejsca, ale zachęcamy - weźcie śpiwory, poduszki, termosy z kawą i kanapki, bo w końcu ma to być NOC 1001 baśni! Przewidywany koniec wydarzenia to godzina 2 nad ranem.

Bilety na całe wydarzenie kosztują 10 zł, będą do nabycia w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka), a także na miejscu wydarzenia.

(!) Opowiadający podczas wieczoru są zwolnieni z opłaty wstępu (!)
BILETY DO NABYCIA OD 15 marca.

Całkowity dochód z biletów przekażemy na cel charytatywny. Będzie to wsparcie działalności pracowni artystycznej Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR, która wspiera m.in. osoby będące w trudnych sytuacjach życiowych, dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych i domów dziecka, osoby doświadczające przemocy, rodziny osób uzależnionych, seniorów i niepełnosprawnych. Działa ona na styku arteterapii i terapii zajęciowej prowadząc np. warsztaty wikliniarskie, witrażu, ceramiki, rękodzieła oraz bębniarskie. Uczestnikom prowadzone warsztaty pomagają radzić sobie z trudnościami, złapać oddech, uwierzyć we własne możliwości, wyjść na prostą.
Baśnie z krańców świata
Wersja do druku

Uwaga - promujemy czytelnictwo!

basnie_maly_ksiazek.jpg 

Fundacja LuxSfera oraz Grupa Baśnie Właśnie zachęca zwłaszcza do zakupu książek z baśniami; może wśród nich znajdziecie historię z dzieciństwa, swoją ulubioną baśń? Może znajdziecietam taką baśń, którą zechcecie opowiedzieć 13 kwietnia podczas Nocy 1001 Baśni?

Zapraszamy: książka albo bilet - wybór należy do Ciebie :)

Uwaga - prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc mailowo na: s.goralczyk@luxsfera.org.pl
Prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem, inaczej rezerwacja przepada. 

Zapraszamy na spotkanie z baśniami z krańców świata, gdzie mieszają się ze sobą dawne opowieści przeróżnych narodów. Opowiadane baśnie z muzyką na żywo zabiorą Was w podróż w wysokie góry, ciemne lasy, poprzez morza i oceny, do chaty chłopa i baby, a także do tajemniczej jaskini. Poznacie postacie magiczne i takie zupełnie zwyczajne. Przygód i nagłych zwrotów akcji na pewno nie zabraknie!
Bilet wstępu: 10 zł lub kupienie książki (ceny już od 5 zł!) 

Spotkanie ma na celu promowanie czytelnictwa. Dlatego zapraszamy Was do antykwariatu Mały Książek, gdzie ciekawych pozycji jest wiele! A i ceny przystępne, bo od 5 zł, a nawet mniej.

Idź do strony  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10