Aktualności - Luxsfera
ETHNO REGIO coraz bliżej!
Wersja do druku

Projekt Ethno Regio to propozycja spotkania z muzyką etniczną z różnych stron świata, to poznawanie innych kultur, a także warsztaty muzyczne, prowadzone przez wybitnych artystów i znawców world music. W tym roku projekt ten będziemy realizować od 3 – 5 czerwca, w dwóch miejscowościach: w Międzychodzie i we Wrześni.
.
fb.jpg

Zapraszamy do udziału w warsztatach!

W Międzychodzie:  warsztaty muzyczne, które poprowadzą: Maciej Rychły,
Jean – Luc Thomas i Yvon Rio


We Wrześni:  warsztaty muzyczne, wokalne i taneczne które poprowadzą:
Janusz Prusinowski, Piotr Zgorzelski 

KAŻDEGO UCZESTNIKA WARSZTATÓW ZAPRASZAMY NA:
-  zorganizowany wyjazd na Festiwal Ethno Port do Poznania w dniach 7-9 czerwca 2013r.. Uczestnikom zapewniamy przejazd każdego dnia z Międzychodu do Poznania i transport powrotny po koncertach do Międzychodu.
- udział we wszystkich wydarzeniach podczas Festiwalu Ethno Port w Poznaniu w dniach 7- 9 czerwca 2013r.. Uczestnicy projektu Ethno Regio otrzymują karnet wstępu.
.
.
Więcej informacji znajdziesz    TUTAJ  
Festiwal Młodych Twórców ARTenalia już za trzy tygodnie!
Wersja do druku

Od 8 do 12 maja zapraszamy do Poznania na organizowany przez nas Festiwal Młodych Twórców ARTenalia!
artenali.jpg
W 2013 roku odbędzie się już 6. edycja Festiwalu ARTenalia. Przez poprzednie edycje nasza działalność oscylowała wokół szeroko pojętej sztuki i wszelkiego rodzaju aktywności artystycznej. Nie inaczej będzie i tym razem. ARTenalia to Festiwal, którego celem jest prezentacja oraz promocja sztuki młodej i ambitnej. Wśród artystów prezentujących swoje dokonania znajdują się studenci, którzy dopiero przecierają swoje artystyczne szlaki, jak i twórcy mający na swoim koncie sporo sukcesów.
Tegorocznym hasłem Festiwalu są  METAMORFOZY. Festiwalowe wydarzenia oscylować będą wokół przemian, jakim poddawani jesteśmy na przełomie lat, ale także dni i godzin. Hasło nasuwa nam mnóstwo skojarzeń: przekształcenie się jednej formy w inną; zmiana wyglądu, kształtu, usposobienia. Transformacja społeczeństwa. Internet, i zmiany w komunikacji społecznej, jakie ze sobą przynosi. Wielość możliwych skojarzeń dowodzi tego, że przeobrażenia dzieją się tu i teraz.  Łacińskie „metamorphosis” pochodzi od gr. „metá” - prze-, oraz  „morphe” -  kształt. Festiwal będzie chciał te kształty uchwycić i pokazać.
Noc 1001 baśni
Wersja do druku

plakat1001.jpg
POSZUKUJEMY BAJAREK I BAJARZY :) 

Każdy może podczas tego wydarzenia opowiedzieć jedną baśń (limit czasowy: do 15 minut), zapraszamy Was do wspólnego opowiadania! Jeśli chcesz podzielić się z innymi swoją ulubioną baśnią albo taką, która jest Ci szczególnie bliska - zgłoś się do nas!

napisz do nas na s.goralczyk@luxsfera.org.pl, w tytule maila wpisz "NOC 1001 BAŚNI - zgłoszenie". Prosimy o podanie imienia, nazwiska, telefonu kontaktowego, a także tytułu opowiadanej baśni. 


Wszystko odbędzie się w Ośrodku Teatralnym MASKI w Poznaniu,  Al. Niepodległości 26 (DS Hanka). 

Będą miejsca, ale zachęcamy - weźcie śpiwory, poduszki, termosy z kawą i kanapki, bo w końcu ma to być NOC 1001 baśni! Przewidywany koniec wydarzenia to godzina 2 nad ranem.

Bilety na całe wydarzenie kosztują 10 zł, będą do nabycia w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka), a także na miejscu wydarzenia.

(!) Opowiadający podczas wieczoru są zwolnieni z opłaty wstępu (!)
BILETY DO NABYCIA OD 15 marca.

Całkowity dochód z biletów przekażemy na cel charytatywny. Będzie to wsparcie działalności pracowni artystycznej Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR, która wspiera m.in. osoby będące w trudnych sytuacjach życiowych, dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych i domów dziecka, osoby doświadczające przemocy, rodziny osób uzależnionych, seniorów i niepełnosprawnych. Działa ona na styku arteterapii i terapii zajęciowej prowadząc np. warsztaty wikliniarskie, witrażu, ceramiki, rękodzieła oraz bębniarskie. Uczestnikom prowadzone warsztaty pomagają radzić sobie z trudnościami, złapać oddech, uwierzyć we własne możliwości, wyjść na prostą.
Idź do strony  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10