Aktualności - Luxsfera
IX edycja Festiwalu The September Concert Poland
Wersja do druku

Zapraszamy do udziału w IX edycji festiwalu The September Concert Poland! 
.
Projekt powstał w Nowym Jorku w 2002 roku jako lokalne wydarzenie upamiętniające ofiary wrześniowych zamachów. Stopniowo jego ranga wzrastała, aż rozwinął się do festiwalu o zasięgu globalnym. Jego najważniejszą misją jest propagowanie pokoju na całym świecie. Do udziału zapraszani są artyści w każdym wieku, każdej płci, narodowości i wyznania. Sztuka prezentowana jest w miejscach, w których spotykają się ludzie, od parków, szkół, kościołów, poprzez kawiarnie, restauracje, galerie i księgarnie, aż do sal kameralnych i koncertowych. Przy przygotowaniach do festiwalu oraz w trakcie jego trwania pracują wolontariusze, którzy wierzą w jednoczącą siłę sztuki. W Polsce będzie to dziewiąta edycja wydarzenia. 
.
W ramach festiwalu odbędzie się sześć wydarzeń kulturalnych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a artyści i organizatorzy nie pobierają żadnego wynagrodzenia za swoją pracę.
ewaa.jpg
THE SEPTEMBER CONCERT 2018
Wersja do druku

ZAPRASZAMY!!!
plakat_tsc_2018.jpg
XX lecie Sierakowskiej Wiosny Klasyków!
Wersja do druku

Sierakowska Wiosna Klasyków świętuje 20. urodziny!

Festiwal powstał w 1998 roku dzięki jej pomysłodawcy i wieloletniemu organizatorowi -Andrzejowi Zimmerowi. Głównym zamysłem corocznych wiosennych koncertów było umożliwienie mieszkańcom Sierakowa i jego okolic obcowania z muzyką klasyczną. 

XX edycja Festiwalu pt. „Powrót do przyszłości” odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku. Wspólnie z uczestnikami – dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – będziemy wspominać, ale i patrzeć w przyszłość. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursach oraz praktycznych warsztatach: plastycznych, teatralnych i muzycznych.  Młodzież natomiast będzie miała szansę podjąć dyskusję z reżyserem filmów i seriali, Dominikiem Matwiejczykiem, którego film „Krótka histeria czasu” poprzedzi spotkanie. Z redaktorką Ewą Cieślik z kolei zajmą się tematem dziennikarstwa. Na sobotę zaplanowane zostały warsztaty artystyczne w Lutomiu oraz wyjątkowy wieczorny spektakl poznańskiego asz.teatru. Na niedzielne południe zaprosimy do uczestniczenia w spotkaniu z baśniami, które opowie bajarz Szymon Góralczyk. To spotkanie poprzedzone będzie mini-koncertem Bartosza Burzyńskiego na ukulele. Wydarzeniem głównym Sierakowskiej Wiosny Klasyków tradycyjnie już stanie się koncert galowy w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Zamku Opalińskich. W tym roku, z racji 20. urodzin przybierze on formę benefisu, na którym nie zabraknie tych, którzy tworzyli Sierakowską Wiosnę Klasyków.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Międzychodzie, Gminy Sieraków oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Sierakowskiej. Sponsorem głównym jest firma YPERO S. A. - generalny wykonawca hal magazynowych i przemysłowych. 
Partnerem tegorocznej edycji festiwalu jest Fundacja PZU. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. 
Zapisy na warsztaty: ew.zimmer@luxsfera.org.pl
Więcej szczegółowych informacji na stronie:https://www.facebook.com/Sierakowska-Wiosna-Klasyków-125591990845745/
plakat_gotowy__tylko_napis_may.jpg
Idź do strony  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10